Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva pro školní rok 2012/2013

15. 11. 2013

ZHODNOCENÍ ČINNOSTÍ ŠD 1. SKUPINA 2012/13

DEN ZVÍŘAT 4. 10.
Každoročně jezdíme do ZOO Praha předat sponzorský příspěvek od dětí na chov ohroženého druhu zvířete. Pro školní rok byl vybrán KALOŇ EGYPTSKÝ. Rovněž byla pro děti vyhlášena celoroční soutěž, pro letošní rok na téma LETOUNI (kaloni a netopýři). Děti vytvořily nápadité a hezké práce na toto téma. Po celý rok byly vystaveny na nástěnce.
Nezapomněli jsme na „Legendu o sv. Františkovi“ patronovi zvířat. Papírovými zvířátky na špejli jsme si ozdobili květináče v oknech a po celý rok jsme taK měli praktická kypřítka. Kdo chtěl, mohl zkusit skládání z papíru – ORIGAMI v podobě netopýra.
DEN VÝŽIVY 16. 10.
Ovoce a zelenina – zdravou svačinku z těchto produktů si děti samy připravily a také samy snědly. Povídali jsme si o správném stravování, proč nám něco nechutná a jak samy sebe přesvědčit o tom proč jíst raději ovoce s vitamíny a přírodními cukry než přeslazené bonbony a čokolády.
DEN STROMŮ 20. 10.
Význam stromů – informační kolotoč; úkryt pro živočichy a organismy.
VÝZDOBA NA MIKULÁŠSKOU
ANDĚLSKÉ NEBE - výtvarná činnost s použitím kartonu, látky a barev. Svého anděla zvládly starší i ti nejmenší.
LAMPIONY – vlastnoručně vyrobený lampion do průvodu sv. Martina. Výroba nebyla zrovna jednoduchá, některé děti při práci zjistily, že pečlivost se vyplatí.
VÁNOČNÍ PRODEJNÍ JARMARK a den otevřených dveří ve školní družině. S výrobky nám už tradičně pomáhají bývalí žáci. Letos jsme prodali díky rodičům opět téměř vše. Za peníze z prodeje jsme si doplnili hrací a herní koutek.
VELIKONOČNÍ JARMARK – tradiční a oblíbený. Děti prodávaly a rodiče nakupovali.
DEN DĚTSKÉ KNIHY 2. 4.
V družině MĚSÍC S DĚTSKOU KNIHOU, děti přinesly svou oblíbenou knihu a ostatním ji představily. 
MEZINÁRODNÍ DEN RODIN 15. 5.
Rodina dětskýma očima
DEN MATEK – vyšívané srdíčko pro maminky (moc hezké a dojemné).
ZDOBENÍ TRIČEK – tiskátky s přírodními motivy. I když šlo „ jen“ o tiskání, práce vyžadovala nápaditost, trpělivost a pečlivost.
ZAKONČENÍ CELOROČNÍ SOUTĚŽE.
Umístění, vyhodnocení a odměny. Děti se konečně dočkaly zaslouženého ohodnocení. Celý rok sbíraly body a ty rozhodly o jejich umístění. Podle pořadí si potom vybraly odměnu.
 
TEMATICKÉ PROCHÁZKY DO PŘÍRODY
1.      Během září se uskutečnila tzv. podzimní procházka. Trasa vedla podél řeky Vltavy. Cestou jsme poznávali podzimní plody na keřích a stromy podle listů. Šli jsme k LÁVCE a zpět. Časový limit se nám podařilo dodržet.
2.      Po stopách vodníka Pulečka. Trasa vedla opět okolo řeky. Tentokrát děti ve skupinách plnily různé úkoly zaměřené na vodní prostředí. Nakonec děti dostaly společnou odměnu – vodníka Pepíčka.
3.      Putování za zimní královnou. Tu jsme sice neviděli, ale našli jsme křišťálový poklad, který pro děti královna zanechala. Cestou jsme nakrmili labutě, kachny a pro suché pečivo si připlavala i pěkně velká nutrie.
4.      Jarní hledání květinkové panenky. Tentokrát jsme šli do ÚDOLÍČKA. Děti poznávaly jarní rostliny, zdolaly nejednu překážku a získaly květinovou panenku J.
5.      Výprava za vranskými skřítky se nám uskutečnit nepodařilo. Kvůli červnovým vydatným dešťům, nebyl vstup do lesa zrovna bezpečný. Přeložili jsme si jí na školní rok 2013/14
 
Školní rok 2012/13 je za námi. Během roku jsme řešili několik menších dětských konfliktů. Pouze jednou došlo k hrubému porušení družinového řádu. Učili jsme se toleranci a vzájemné snášenlivosti. Podařilo se nám po větší část roku udržet hašteřivost a závist mimo naše oddělení. Doufám, že jsme si všichni uvědomili, jak je důležité, aby nikdo nezůstal sám bez přátel. I díky tomu vzniklo mnoho fungujících kamarádských dvojic či skupin. Během roku jsme měli několik výprav do okolní přírody a velkou výpravu do ZOO Praha. Řídili jsme se plánovanými akcemi, pouze tři neproběhly – jedna pro nepřízeň počasí a dvě z provozních důvodů. S upevňováním našich vědomostí a získáváním nových poznatků nám pomohl „SVĚT KOLEM NÁS“. Domácí úkoly – vypracování a příprava do školy probíhá v našem oddělení dlouhodobě až po 15°° hodině a je dobrovolná.
Závěrem bych ráda poděkovala rodičům za pochopení, trpělivost a vstřícnost. Děkujeme za finanční příspěvky, které probíhají formou nákupu na školních vánočních a velikonočních akcích, či přímo sponzorským příspěvkem pro naši skupinu. Přeji všem hezké léto, které si užijte ve zdraví, klidu a pohodě.