Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhodnocení školního roku 2015/16

21. 6. 2016

Ve školním roce 2015/16 navštěvovaly školní družinu děti z 1. A, které doplnily dvě děti z 1. B a šest dětí z 2. A. Celkový počet 30 dětí. Po celý rok nám chodila pomáhat Anička Rittsteinová ze 6. A. Na veškeré akce s námi pravidelně jezdí i chodí Jakub Mach, který je bývalým členem naší družiny.

Skupina fungovala bez problémů, děti jsou velice fajn, vzájemně si pomáhají a rozumí si. Jsou to malé "osobnosti" a i když to občas trošku zaskřípalo, tak to s grácií sobě vlastní zvládly vyřešit.

Já jsem fungovala spíš jako asistent a i když si teď namáhám hlavu, nevzpomínám si na žádnou situaci, která by končila vysloveně "malérem".

V září jsme si nastavili pravidla a během roku jsme se je snažili dodržovat. Zatím šlo vše s úsměvem :-).

Tento školní rok jsme uskutečnili všechny čtyři výpravy.

Podzimní - podél řeky do Skochovic, 6. 12. 2015
Zimní - opět podél řeky do Skochovic, 19. 2. 2016
Jarní - do údolíčka Zvolského potoka, 22. 4. 2016
Letní - do Zvole do cukrárny autobusem, 10. 6. 2016

Velká celodenní výprava do ZOO Praha proběhla na jaře 24. 3. 2016. Jeli jsme vlakem na hlavní nádraží v Praze a dále metrem a autobusem č. 112 až do ZOO. Počasí vyšlo a co si víc přát. Náš průvodce u orangutanů byl moc fajn, protože nám povídal a povídal a odpovídal a odpovídal ... , orangutaní samička Diri se nám vesele předváděla jako kdyby tam byla jen pro nás. Prošli jsme toho celkem hodně a ještě nám zbyla hodinka na pobyt na atraktivním dětském hřišti ve starém sloništi Bororo. Děti se vyřádily dle svých sil a bylo to príma :-) .

Během školního roku se vzděláváme, vyrábíme a rekreujeme.

Za zmínku určitě stojí výroba lampiónů, ptáčků ze šišek, dárečky k zápisu pro budoucí prvňáčky, šití panáčků z fllcu, zvířecí masky, obrázky na dlaždice, výrobky na vánoční a velikonoční jarmark, čarodějnice, atd.

Moc děkujeme rodičům a přátelům školy, že nakupují naše výrobky a přispívají tak do našeho skupinového fondu. Za vydělané peníze si dokupujeme knihy do naší mini knihovničky a hry a hračky do hracího a herního koutku. Část peněz padne na odměny pro děti při výpravách a na konci školního roku.

Konec školního roku se pomalu blíží a my teď budeme trávit  většinu času při pěkném počasí venku a chytat vitamín D.

Těšíme se na prázdniny.

Zdraví vás vychovatelka ŠD Marie Vurmová a děti

PS: Užijte si hezké a klidné léto.