Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní rok 2017-2018

29. 6. 2018

4. 9. začal školní rok pro nové prvňáčky. 1. skupinu tvořily děti z 1. A a byly doplněny o 4 děti ze 2. B a jednu dívku ze 3. A. Starší děti byly po celý rok velkým přínosem a jako zkušenější školáci se výborně osvědčili. Patří jim můj velký dík za pomoc během celého školního roku – děkuji JJJ.

Naše výpravy do přírody se již tradičně váží k ročním obdobím. 6. 10. podzimní (stromy na podzim) a 9. 2. zimní (vodní ptáci v zimě a jejich vhodné krmení) výprava měly trasy podél řeky do Skochovic a zpět do školy.

Ke dni zdravé výživy 16. 11. nás navštívila „veselá kráva“ a děti dostaly zábavnou přednášku o mléčných výrobních ve zdravé výživě.

20. 12. jsme se zúčastnili vánočního jarmarku a za utržené peníze jsme si doplnili náš herní koutek.

Na jaře 29. 3. jsme se vypravili do ZOO Praha. U tapírů bylo veselo s přednáškou o životě tohoto savce. I když na fotografiích to tak nevypadá, počasí celkem vyšlo, nepršelo.

Jarní výprava 20. 4. do údolíčka nás vedla za jarním aspektem. Viděli jsme téměř všechny kvetoucí jarní rostliny z Ostružinky (prvouka pro 2. třídu).

Pro budoucí prvňáčky k zápisu vyrobily děti ze školní družiny malé dárky na památku.

Letní výprava 15. 6. do cukrárny Zvole (cesta lesem ze Zvole na Březovou) jsme si dost užili.

Vyhodnocení celoroční soutěže proběhlo v předposledním školním týdnu 21. 6. Po celý školní rok se všech akcí účastnilo 1. a 3. oddělení školní družiny společně.

Přeji vám hezké a klidné léto.

vychovatelka ŠD Marie Vurmová